חוויה כיפית ומשמעותית ביום העצמאות,

וכולם מתחברים!

ביום העצמאות של מדינת ישראל מתקיימים טקסים בכל הארץ, ערוצי הטלויזיה והרדיו משדרים מוזיקה וסרטים ישראלים, בערים מופיעים אמנים בבמות בידור, מופרחים זיקוקין (ומשום מה מרססים קצף ומכפכפים בפטישי פלסטיק), יש מסיבות, דגלים ברחובות, על המרפסות, על המכוניות. אנשים מטיילים בטבע, או בתצוגות צבאיות למיניהן, ביקורים במוזיאונים, מטס מעל שמי הארץ, חידון תנ״ך, הענקת פרסי ישראל, ובבתי הכנסת אומרים הלל ותפילה לשלום המדינה. יום חג.

כל אחד חוגג בדרכו, אך המשותף לכולם הוא סעודה חגיגית בבית או בפיקניק, על המנגל.


״את פתח לו עצמאות״, מבקש להצטרף אליכם לסעודת החג (או לנסיעה בדרך לפיקניק - זמן מעולה לשאלות דיון), ולהכניס את רוח החג עם תוכן מעמיק, מעורר מחשבה וחיוך, ומתאים למגוון טיפוסים וגילאים, ומיועד לדיון ופעילות משותפת לכל המשפחה.

אחלה, הבנתי, רוצה לקנות...
קיט קבצים את פתח לו עצמאות: להדפסה משרדית, להדפסה בבית דפוס, להפצה לעובדים להדפסה בבית, להפצה לעובדים כמצגת 
35 ש״ח

את פתח לו עצמאות: קבצים להדפסה ולמצגת 

אז איך זה עובד?

מדפיסים את דפי המשחק, וגוזרים את הקלפים לפי הסימון. ממיינים את הקלפים לשתי ערימות: קלפי משימה, קלפי דיון. ומציבים קערה ריקה על השולחן. או מקרינים את המשימות מהמצגת.

מסבירים למשתתפים:

אנחנו בונים מדינה! זו עבודה משותפת וכל קלף שמבוצע תורם לצמיחה ונאסף לתוך קערה.
בסוף הארוחה בודקים מה מצב המדינה:
אם נאספו מעט קלפים אז המדינה עוד צעירה ודלת תקציב, ולכן תקבלו לחג מענק קטן (למשל קוביית שוקולד פרה).
אם נאספו הרבה קלפים, אז המדינה יציבה ומשגשגת, ולכן תקבלו לחג מענק משמעותי (למשל חבילת שוקולד פרה שלמה).

דרכים לקביעת התור במפגש פיזי:

* לסובב בקבוק כמו במשחק ״אמת או חובה״ ומי שהבקבוק הצביע עליו בוחר בין משימה לדיון, לוקח קלף מהערימה בהתאם לבחירתו, מקריא ומבצע. ובמקרה של מצגת אומר מספר שקף ולפי זה מקרינים את המשימה.

* מנחה מרכזי בוחר משימות לכלל הקבוצה או למשתתף יחיד לפי בחירתו.

* לערבב את הקלפים ולחלק שווה בשווה בין המשתתפים. כל אחד מקריא בתורו קלף לבחירתו מתוך הקלפים שבידו.

לקביעת התור במפגש וירטואלי:

* המצגת פתוחה אצל המנחה, והוא בוחר משימות לכלל הקבוצה או למשתתף יחיד לפי בחירתו, לפי סדר, או לפי הרמת יד. אפשרות נוספת - שהמשתתף בתורו בוחר מספר, לאחר הבחירה המנחה משתף מסך, והמשתתף/פים צריך לענות על השקופית שבחר.

 
 

מי אני ומה שמי?

הי! אני חמוטל לורנס, נשואה ליונתן ואמא ליואב (17), אבישי (15) ואיילה (10). מעסיקים אותי התפתחות וגדילה, חיבורים בין אנשים, בין משמעויות, בין רעיונות בין דעות. אוהבת ללקט רעיונות, להעביר אותם דרך הפילטר שלי ולהוציא דבר חדש. אני עובדת כמעצבת גרפית עצמאית.
׳את פתח לו׳ לפסח נולד לפני כמה שנים, והשנה עם מגבלות הקורונה, נתן מענה להרבה משפחות בליל הסדר. כמו כולם, גם אנחנו העברנו את פסח בבית. באחד הבקרים קמתי עם השאלה - בשביל מה לקום היום? ומשום מקום עלה בי הרעיון - ׳את פתח לו עצמאות׳!. איזה כיף שיש מוזה! ושההרהורים שלי על הישראליות ממילא מנוסחים לי כשאלות ולא כעמדות מוצקות, ושהקורונה פינתה לי זמן עבודה להקדיש לפרויקט. אז ישבתי את כל חול המועד, רעיון אחרי רעיון הגיע ונוסח לכדי משימה או מחשבה, באותה רוח ידידותית של המשחק לליל הסדר, ויצאו קלפים שיכולים להעשיר, להעמיק ולתת משמעות לארוחת המנגל, בכל פורמט שנחגוג השנה, ובכלל. יש!
 
 

אני רק שאלה...

למי המשחק מיועד?

המשחק נולד במטרה להשתלב סביב שולחן החג/הפיקניק, או בדרך לשם. זה מתאים לכל המשפחה, ולכל קבוצה בכל סיטואציה שרוצה לפתוח את הראש לחיבור עם תכני יום העצמאות לא ממקום פלקטי, אלא ממקום חושב ומעמיק משולב בסגנון קליל ומשעשע. 

לאיזה גילאים המשחק מתאים?

המשחק מתאים מגיל גן ומעלה. יש 108 קלפים שונים (!), עם מסרים מקוריים ברמות שונות שיכולים להתאים למגוון טיפוסים וגילאים. הבחירה במשימות קשורה יותר לאופי מאשר לגיל. יש מי שישמח לחשיבה ודיון, ואחרים שתדבר אליהם יותר משימה פיזית.

זה הומוריסטי או רציני? לא הבנתי

כיוון שהמטרה היא להביא רעיונות רציניים בדרך לא מעיקה יש פה באמת שילוב בין רצינות להומור. כל הקלפים, גם הרציניים  וגם הקלילים מבוססים וקשורים ליום העצמאות, עם שאלות עומק ומחשבה, עם חיבור לצדדים שונים בישראליות. השפה העברית, היסטוריה, תרבות, זהות, הכל נמצא שם. שימו לב לעבור על הקלפים מראש ולנפות החוצה קלפים שפחות מתאימים לכם. 

למה רק דיגיטלי, אני רוצה קלפים מודפסים!

המשחק נהגה ונכתב במהלך חול המועד פסח 2020, כמה שבועות לפני יום העצמאות. זמן תימחור כדאיות, הפקה, שיווק ומשלוחים שיגיעו בזמן, לוקח הרבה יותר מזה.. אז השנה יש רק גרסה להורדה והדפסה בבית, ולשנה הבאה נראה..

מה בעצם מקבלים בדיגיטלי?

תקבלו 3 קבצים: להדפסה רגילה - קובץ עם 13 עמודים להדפסה על צד אחד. אם יש לכם מדפסת שיודעת להדפיס דו צדדי - קובץ עם 26 עמודים להדפסה דו צדדית. אם אתם רוצים להקרין את הקלפים כמצגת, או לשתף מסך בזום - קובץ מצגת.

יותר נוח לי לשלם בביט / פייבוקס, אפשר?

אין בעיה. אפשר לשלם באפליקציות התשלום לטלפון 0544428210, ואחר כך לשלוח לי הודעת ווצאפ (לא סמס!), עם שם מלא ואימייל שאוכל לשלוח לכם את הקבצים ואת החשבונית/קבלה.

אני רוצה להזמין כמות לארגון / קהילה שלי, איך עושים את זה?

ההחלטה השנה היתה לא להכנס להפקה. יש אפשרות לרכוש זכות שימוש לפי כמות עותקים, ואז או להפיץ את הקובץ לעובדים או להדפיס עצמאית ולחלק. פרטים כאן.

אחלה, הבנתי, רוצה לקנות...
קיט קבצים את פתח לו עצמאות: להדפסה משרדית, להדפסה בבית דפוס, להפצה לעובדים להדפסה בבית, להפצה לעובדים כמצגת 
35 ש״ח

את פתח לו עצמאות: קבצים להדפסה ולמצגת 

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest

מוזמנים לעקוב גם ברשתות החברתיות...

לשם אני מעלה בנוסף למידע בנוגע למשחק (שתכל׳ס אם אתם כאן כבר יש לכם כל מה שאתם צריכים לדעת), גם כל דבר שאני נתקלת בו ושעונה לדעתי למטרה של יום עצמאות מחובר וכיפי. אז אם יש לכם רעיונות שלכם שקשורים ליום העצמאות, או נתקלתם במוצר מגניב (חינמי או לא, לא משנה) - שלחו אלי ואשמח לשתף!

שאלות? עניינים? בקשות? 

אפשר לשלוח לווצאפ 0544428210 או לאימייל hamutal.lawrence@gmail.com

 

אני זמינה בווצאפ 0544428210 או אימייל hamutal.lawrence@gmail.com (נא לא לשלוח סמסים, אני בקושי מגיעה אליהם)